ZŠ a MŠ Resslova

STRÁNKA 3.A


 

17. 6.

Do 26. 6. vybírám částku 1 000 Kč na nákup pomůcek pro příští školní rok.

 

24. 6. proběhne sportovní dopoledne na hřišti školy.

 

V týdnu 24. 6. - 27. 6. bude vyučování 4 vyuč. hodiny, v pátek 28. 6. odcházejí děti po předání vysvědčení do ŠD. V případě, že budou ze školy odcházet samy, sdělte nám prosím tuto informaci písemně s dodatkem, že přebíráte odpovědnost. Děkuji.

Mgr. Markéta ŠtěpánkováŠVP 4. den:
Náš poslední celý den na ŠVP byl velmi plný událostí. Chvíli jsme se ráno učili, a protože poprchávalo, změnili jsme program. Vyráběli jsme přívěsky a souběžně probíhala diskotéka. Po obědě (polévka  hrášková s krutony, kuřecí maso na zelenině s rýží) a balení  jsme dokončili miniturnaje v přehazované a minifotbalu. Stačili jsme si i zahrát týmovou hru Barevné pírko – orel a hru Had. Po večeři (čevabčiči s bramborem) proběhlo vyhlášení výsledků všech her, úklidu a rozdání odměn.
Zítra si nás přijďte vyzvednout mezi 12.15 -12.45 hod. Těšíme se na vás, vaše děti.

Fotky z dnešního dne jsem přidala do stávajícího alba. Používejte stále stejný odkaz.

Mgr. Radmila MachálkováŠVP 3. den:
Po snídani a učení jsme postupně plnili úkoly z Indiánské pouti, hráli přehazovanou a fotbal. Také jsme byli nakupovat v obchůdku známky a posílali pohledy domů. Po obědě (hovězí vývar, lívance s borůvkovou pěnou) a malém odpočinku jsme si zabalili batůžky a vyrazili na výlet ke zřícenině hradu Libštejn. Po svačině proběhla hra s lovením zvířátek a fotbalový miniturnaj. K večeři jsme měli řízek s bramborovou kaší a opravdu jsme si pochutnali. Večerní hra na velkém travnatém hřišti se jmenovala Rychlá střela.
Počasí je příznivé a všichni jsme v pořádku.
Aktuálně přidávám fotky, přístup k albu použijte z předchozího dne.

Mgr. Radmila MachálkováŠVP 2. den:

Po snídani jsme se chvíli učili. Pak následovaly soutěže v týmech a výroba pohlednic. Po obědě (květáková polévka, rajská omáčka s masovými koulemi, těstoviny) a poledním klidu následovaly postřehové hry v týmech a malování triček. Po celý den mohly děti i volně sportovat na hřišti. Po večeři (pečené kuře, brambory) někteří tančí na diskotéce a jiní si hrají venku. Máme se dobře a počasí nám přeje.

Foto bude průběžně aktualizováno na odkazu

https://rajce.net/album/IU30DMPFuWby5Yg6

Mgr. Radmila MachálkováŠVP 1. den:

Cesta proběhla bez problémů a nikdo nezvracel. Po ubytování jsme se šli naobědvat (kuřecí vývar, špagety). Pokoje jsou moc pěkné, dětem se tu líbí. Po poledním klidu jsme se rozřadili do družstev a hráli si na hřišti. Také jsme se vydali na krátkou procházku k Berounce. Po večeři budou děti vyrábět čelenky, chvíli si pohrají na hřišti a pak nás čeká večerní hygiena a spánek.

Mgr. Radmila Machálková5. 6.

Do 26. 6. vybírám částku 1 000 Kč na nákup pomůcek pro příští školní rok.

Mgr. Markéta Štěpánková5. 6. 

Akce červen:
6. 6. návštěva filmového muzea (některé děti budou mít vstup částečně hrazen z TF). Cena je uvedena ve vzkazovníčku.

19. 6. třídní minikonference o přečtené knize (představovanou knihu si děti přinesou do školy a připraví si o ní krátké povídání)
25. 6. se od 17.00 hod. koná Akademie
26. 6. navštívíme interaktivní výstavu o zvířatech (vstup zdarma)

Mgr. Markéta Štěpánková26. 5.

V pátek 7. 6. 2024 se budou ve škole konat volby do Evropského parlamentu. Vyučování bude zkráceno. Žáci musí opustit školu nejpozději ve 13.00 hod.

Mgr. Markéta Štěpánková17. 5.

V případě příznivého počasí se 28. 5. uskuteční náhradní termín běhů na hřišti ZŠ Botičská (pouze děti, které 10.5. se běhů nezúčastnily).

Dětem byly zapůjčeny k nahlédnutí publikace nakladatelství PIEROT. V případě zájmu si publikaci zanechte a pošlete příslušnou částku (Prázdninová škola 90 Kč, Zábavné luštění 65 Kč).  V případě nezájmu je obratem vraťte do školy.

Mgr. Markéta Štěpánková16. 5.

Žákům, kteří jedou na školu v přírodě, byly vlepeny do vzkazovníčku instrukce ohledně odjezdu. V ŽK mají vložen formulář o bezinfekčnosti, který budu vybírat v pátek 7. 6. společně s potvrzením od lékaře (některé děti již odevzdaly). Přibalte prosím dětem bílé tričko (nemusí být nové). Bude potřeba na výtvarné aktivity.

Děti, které se ŠvP nezúčastní, mají ve vzkazovníčku vlepený lísteček, na kterém zaškrtněte, zda váš syn či dcera bude nebo nebude navštěvovat školu. V případě, že bude zůstávat doma, je potřeba vyplnit žádost o uvolnění.  

Mgr. Markéta Štěpánková7. 5.

Běhy se z důvodu nepříznivého počasí přesunují na pátek 10. 5. Děti, které se v pátek zúčastní nahrávání na FTVS, si sprit odběhnou v náhradním termínu.

Mgr. Markéta Štěpánková6. 5..

Páteční návštěva knihovny je zrušena z důvodu nahrávání výběru třídy v hudebním studiu FTVS (děti, které se akce účastní, mají info v notýsku). Prezentaci knih uspořádáme ve třídě. Datum upřesním.

Mgr. Markéta Štěpánková2. 5.

V úterý 7. 5. půjdeme v případě příznivého počasí běhat na hřiště Gymnázia Botičská. Děti přijdou sportovně oblečeny a obuty. Do batůžku si vezmou penál, svačinu, pití a přezůvky.

Mgr. Markéta Štěpánková26. 4. 

Akce květen:
7. 5. – olympijský víceboj – běhy
10. 5. – návštěva knihovny – minikonference o přečtené knize, kterou si děti přinesou s sebou
21. 5. – Šárecké údolí (cena bude upřesněna ve vzkazovníčku)

Mgr. Markéta Štěpánková10. 4.

Děti mají ve vzkazovníčku vlepeny okruhy čtvrtletních prací. Český jazyk budeme psát 15. 4. a 16. 4. matematiku.

Mgr. Markéta Štěpánková4. 4. 2024

Akce duben:

12. 4. návštěva knihovny
17. 4. třídní schůzky (od 17.30 hod.)
19. 4. návštěva chráněné dílny Leminiskáta. Odchod ze školy během 1. vyuč. hodiny, návrat v průběhu 4. hodiny. Cena 60 Kč (ruční výroba sešitu). Některé děti mají téměř vyčerpaný třídní fond, finance vyřešíme na třídních schůzkách.

 

Do 6. 5. 2024 je nutné uhradit doplatek za školu v přírodě (3 120 Kč). Platby posílejte na číslo účtu 5125339/0800. K platbě uveďte jméno dítěte, třídu a název akce „Berounka“.

Mgr. Markéta Štěpánková25. 3.

Připomínám:

28. 3. – 1. 4.2024 - velikonoční prázdniny
Děti jdou do školy v úterý 2. 4.2024.

Mgr. Markéta Štěpánková20. 3.

MČ Praha 2 se letos v květnu znovu zapojuje k osvětové kampani Recykluj mobil zaměřené na ekologický sběr starých mobilních telefonů. Naše škola kampaň podporuje a proto pokud máte doma mobil, který jste chtěli vyhodit, ale ještě jste tak neudělali, můžete jej po dětech poslat do školy, kde je budeme vybírat do sběrného boxu, nebo jej odevzdat na vrátnici. Odevzdáním vysloužilého přístroje, tabletu nebo nabíječky podpoříte Jedličkův ústav v Praze.

Mgr. Markéta Štěpánková20.3.

Vážení rodiče, milé děti,
letos jsme se rozhodli poprvé se zapojit do mezinárodní soutěže základních škol a nižších gymnázií v angličtině ENGLISHSTAR. Letos se koná již 11. ročník této soutěže, kde si žáci mohou porovnat své znalosti s vrstevníky z jiných škol.
Pro koho je soutěž určena:
všechny žáky základních škol a víceletých gymnázií. Soutěží se v devíti vědomostních kategoriích 1. až 9. ročník. Za každého žáka, který se bude chtít účastnit se platí startovné 170,- Kč (účast v soutěži je dobrovolná).
Možnosti registrace:
Do 24. 4. 2024 se zájemci z prvního stupně nahlásí třídnímu učiteli, zároveň donesou 170,- Kč za startovné.
Kdy se bude soutěž konat:
Soutěž (ve formě písemného testu) se bude konat v celé ČR v jeden den - 13. 5. 2024
Jaké jsou odměny pro soutěžící:
• každý soutěžící (bez ohledu na výsledek testování) získá účastnický diplom a pero s logem soutěže
• soutěžící s úspěšností více než 80% dostane diplom s vyobrazenou medailí
• nejlepší soutěžící v každé kategorii v rámci ČR získá chytrý telefon, soutěžící na druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě budou odměněni hodnotnými cenami. V případě dosáhnutí stejného počtu bodů v příslušné kategorii dojde k losování
• všichni soutěžící s úspěšností 100% kteří nebudou mít štěstí při losování o hlavní ceny, budou také odměněni malým dárkem
V případě otázek nebo nejasností kontaktujte koordinátorku soutěže na naší ZŠ paní učitelku Brožíkovou.

Mgr. Markéta Štěpánková13. 3. 

Akce březen:
14. 3. – 4. hodina – pletení pomlázek
26. 3. – Mezinárodní filmový festival „Jeden svět“ – 80 Kč (hrazeno z TF)

 

Začínáme s vyjmenovanými slovy po S (děti se mají naučit zpaměti jejich řadu).
V matematice sčítáme a odčítáme (písemně i pamětně) do 1 000, stále trénujeme násobilku.

Mgr. Markéta Štěpánková29. 2. 2024

Zítra jdeme do knihovny. Odchod ze školy v 8.05, návrat během 2. vyuč. hodiny.

Mgr. Markéta Štěpánková23. 2.

I v letošním školním roce proběhne ve škole recitační soutěž. Třídní kolo se uskuteční 4. 3. Do této doby se děti naučí básničku dle svého výběru, nejméně o třech slokách.  Je třeba, aby děti uvedly přesný název a autora a přinesly text básně. Z recitátorů budou vybráni tři žáci, kteří postoupí do školního kola.

Mgr. Markéta Štěpánková16. 2.

Příští týden (v pátek) začneme rýsovat kružnice. Prosím o zakoupení kružítka. Děkuji.

Mgr. Markéta Štěpánková13. 2.

Vzhledem ke změně rozvrhu připomínám, aby si děti zítra přinesly na hodinu TV cvičební úbor.

 

Prosím, aby se děti naučily řadu VS po P.

Mgr. Markéta Štěpánková30. 1.

Zítra bude dětem vlepen rozvrh na 2. pololetí školního roku, podle kterého se začneme učit po jarních prázdninách. V tomto pololetí děti nebudou chodit na plavecký výcvik, je nutné si přínést cvičební úbor.

 

Ve středu 31. 1. bude dětem rozdán výpis z vysvědčení za 1. pololetí, který se škole nevrací. Na konci roku děti obdrží vysvědčení, které si uschovají.

Mgr. Markéta Štěpánková29. 1.

Začínáme se učit vyjmenovaná slova po P.

Mgr. Markéta Štěpánková26. 1.

Informace:

30.1. - venkovní program

2. 2. - jednodenní pololetní prázdniny

5. 2. - 9. 2. - jarní prázdniny

Mgr. Markéta Štěpánková18.1. 

Dnes budou dětem, které měly zájem, předány ISIC karty.

Mgr. Markéta Štěpánková17. 1.

V pátek 26. 1. půjdou děti bruslit. Odcházet budou během třetí vyučovací hodiny, předpokládaný návrat v 12.15 hodin. Prosím, aby děti byly na tuto aktivitu vhodně oblečené, nezbytné jsou rukavice a čepice, přípaně náhradní oblečení pro následný pobyt ve družině. Pokud děti nemají vlastní brusle, lze je zapůjčit za poplatek 50 Kč /bude hrazeno z třídního fondu).

Mgr. Markéta Štěpánková11. 1.

Plánované akce leden:
19. 1. půjdeme po 1. vyuč. hodině do knihovny
30. 1. se zúčastníme venkovního programu „Výprava za zimními hosty“. Cena 90 Kč bude hrazena z TF, prosím o teplé oblečení.

 

Příští týden si napíšeme pololetní práce z ČJ a M. Okruhy a termíny mají děti ve vzkazovníčku.

V pondělí začneme probírat vyjmenovaná slova po M, v matematice sčítáme a odčítáme  do 1 000.

Mgr. Markéta Štěpánková19. 12.

Přeji všem krásné a klidné vánoční svátky a do nového roku jen to nejlepší.

Nástup do školy po prázdninách je ve středu 3. 1.

Mgr. Markéta Štěpánková12. 12.

Prosincové akce:
12. 12. – přednáška PČR (8.00 – 8.45 hod.)
13. 12. – výchovný koncert v tělocvičně školy – vstupně 45 Kč bude hrazeno z TF (9.00 – 9.45 hod.)
21. 12. – vánoční besídka (8.00 – 9.40 hod, dále dle rozvrhu)
22. 12. – divadelní představení Ježíšci, aneb ten pravý vánoční příběh (od 10.00 hod., počítejte prosím s možným pozdějším návratem), vstupné 140 Kč bude hrazeno z TF

Mgr. Markéta Štěpánková29. 11.

Z důvodu nemoci paní knihovnice se páteční návštěva knihovny nekoná.

Mgr. Markéta Štěpánková29. 11.

V pátek 1. 12. půjdeme do knihovny. Děti mohou vrátit knihy, které si půjčily při minulé návštěvě.

Mgr. Markéta Štěpánková24. 11. 

Dětem byly vlepeny informace o ISIC kartě. Formulář je ke stažení na http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/ISIC%20_ADOST.PDF nebo si u mě můžete požádat už o vytištěný.

Mgr. Markéta Štěpánková21. 11.

Začínáme se učit vyjmenovaná slova po L. Bude třeba, aby se je děti naučily zpaměti.

Mgr. Markéta Štěpánková6. 11.

Ve čtvrtek 9. 11. si napíšeme čtvrtletní práci z českého jazyka. Čtvrtletní práci z matematiky budeme psát v úterý 14. 11.

Okruhy prací k případnému procvičování naleznete zde: http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Okruhy.docx

Mgr. Markéta Štěpánková2. 11.

V úterý 7. 11. jdeme do knihovny. Děti by měly vrátit knihy, které si vypůjčily při minulé návštěvě.

 

15. 11. se konají od 17.30 hod. třídní schůzky. 

Mgr. Markéta Štěpánková1. 11.

Příští týden začneme probírat vyjmenovaná slova. Děti budou potřebovat přehled - názornou pomůcku, který si objednaly.

Mgr. Markéta Štěpánková23. 10.

Připomínám podzimní prázdniny v termínu 26. - 27. 10.

Mgr. Markéta Štěpánková18. 10.

Pan učitel na hudební výchovu prosí o zakoupení notového sešitu.

Mgr. Markéta Štěpánková4. 10.

V úterý 10. 10. půjdeme do knihovny. Odchod ze školy v 8.05hod.


19. 10. navštívíme divadelní představení „Elektrický Emil“ (cena 140 Kč).

Mgr. Markéta Štěpánková25. 9.

4. 10. proběhne fotografování (třídní fotka 50 Kč, skupinka 30 Kč, jednotlivci 30 Kč - nutno odebrat 3 fotografie). Zaškrtněte prosím v notýsku zájem či nezájem.

Mgr. Markéta Štěpánková18. 9.

V pátek 29. 9. je v návaznosti na státní svátek vyhlášeno ředitelské volno.

Mgr. Markéta Štěpánková11. 9.

Po kontrole přeplatku z pomůcek na letošní školní rok bude vracená částka 5 Kč (ne 45 Kč).

 

Prosím o zaškrtnutí zájmu či nezájmu zakoupení flétniček (vlepeno v notýsku minulý týden). Děkuji.

Mgr. Markéta Štěpánková11. 9.

V letošním školním roce budeme probírat vyjmenovaná slova. Mám dobrou zkušenost s pomůckou, na kterou se můžete podívat níže. Cena je 69 Kč + poštovné, které bych rozpočítala mezi případné zájemce. V notýsku prosím označte zájem či nezájem. Děkuji.

 

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Objednavka%20vs(1).jpg

Mgr. Markéta Štěpánková5. 9.

Dětem byly rozdány dotazníky a odpovědnost zákonného zástupce. Prosím o jejich kontrolu (případné změny v dotazníku napište na zadní stranu, u odpovědnosti k letošnímu šk. roku). Děkuji.

Mgr. Markéta Štěpánková30. 8.

Vážení rodiče a milé děti,
vítám vás všechny v novém školním roce.

4. 9. děti přijdou přes šatny, ale nepřezouvají se. Konec vyučování je v 8.45 hod., pak mohou jít děti domů či do školní družiny. Ta funguje od 4. 9. v plném rozsahu. Jídelna vaří také od 4.9.

5. 9. se děti již přezouvají. První dvě hodiny budou třídnické práce. Děti si přinesou penál, lepidlo, nůžky, obaly na sešity, učebnice a pracovní sešity. Mohou přinést i doplněný kufřík na Vv a Pč. Další dvě hodiny proběhnou dle rozvrhu. Konec vyučování bude v 11.40 hod.

Od 6. 9. probíhá výuka dle rozvrhu.

Od 11. 9. začíná výuka plavání.

 

Děkuji a těším se na spolupráci ve 3. třídě.

Mgr. Markéta Štěpánková 

 

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

”tlačítko
”tlačítko
”tlačítko
”tlačítko
”tlačítko
Mapa stránek -  Prohlášení o přístupnosti -  Copyright © 2019 - All rights reserved
”tlačítko